Her finder du alle foreninger med tilknytning til Kibæk

Alhuset
Kastanie Allé 27
6933 Kibæk
Tlf. 97 19 12 70
Kontaktperson Doris Nielsen
 alhdn@herning.dk

Assing Sogns Jagt- og Skytteforening
Ivan Vant
Ivan.Vandtved@zampell.dk
Tlf. 53 69 79 59

Danske seniorer Kibæk
Formand Ingrid Kristensen
Kontaktperson Ingrid Helstrup
6933dsk@gmail.com
Tlf. 21 35 98 21

De grønne pigespejdere i Kibæk
Else Platz Lauridsen
beelauridsen@gmail.com
Tlf. 51 50 09 36

Den Blå Mølle – Blå Kors værested
Yvonne Thorø Iversen
blaa.moelle@blaakors.dk
Tlf. 97 19 19 55

FDF KIBÆK
Egon Madsen
egontma@gmail.com
Tlf. 28 90 00 55

Fiddlers
Lena Ælmholt Hansen
lenahansen71@gmail.com
Tlf. 27 34 53 45

Grundejerforeningen Møllegården
Egon Madsen
egontma@gmail.com
Tlf. 51 50 09 36

Kibæk Antenneforening
Kim Mogensen
brittakim@mail.dk
Tlf. 21 22 33 01

Kibæk Bridge Klub
Bent Hede
bent.hede@mail.dk
Tlf. 97 19 13 18

Kibæk FDF Orkester
Marianne S. Ovesen
marianne@kibaekbb.dk
Tlf. 26 19 24 12

Kibæk FDF/KFUK Tambourkorps
Dion Tranekær
tbkkasser@hotmail.dk
Tlf. 29 29 47 86

Kibæk Fotoklub
Jørgen Vestergaard
info@kibaekfotoklub.dk
Tlf. 21 48 49 55

Kibæk Handelsudvalg
John Rohde
John.rohde@outlook.dk
tlf. 40279988

Kibæk Idrætsforening
Benny Stevnhoved
formand@kif1900.dk
Tlf. 25 14 95 93

Kibæk Krydsfelt
Brian Barslund
info@kibaekkrydsfelt.dk
Tlf. 97 19 14 64

Kibæk Lokalhistorisk Arkiv
Jette Elley
arkivkibaek@herninghistorie.dk

Kibæk Lokalråd
Preben Staal
p.staal@tdcadsl.dk
Tlf. 21 29 06 83

Kibæk Missionshus/
Assing-Kibæk Indre Mission

Marianne Vestergaard
vestergaard.ma@gmail.com

Kibæk Møllelaug
Mogens Øster
oester.mogens@gmail.com
Tlf. 40 68 05 73

Kibæk Petanque klub (v. Alhuset)
Marianne Linnet
Tlf. 31 51 21 05

Kibæk Kroket klub (v. Alhuset)
Jørgen Kristiansen
hjlk@mail.dk
Tlf. 40 49 62 06

Kulturkompagniet for Herning Kommune
Doris Nielsen
dandoris.nielsen@gmail.com
Tlf. 30 32 34 57

Kulturmøllen
Stina Rohde
stina_rohde@hotmail.com
Tlf. 27 39 77 76

Landbo Ungdom, Herningegnens
Thomas Jensen
Tlf. 51 16 14 71

Lions Aaskov
Poul Erik Nielsen
aaskov@lions.dk

Motorcykelklubben MC Farmers
Tlf. 42 25 97 23

Røde Kors, Aaskov afdeling
Tina Poder
podertina@gmail.com
Tlf. 28 40 86 69

Sdr. Felding Lystfiskerforening
Henrik Jensen
Tl. 61 46 2 044

Sdr. Felding og omegns Folkedanserforening
Jens Christian Lægsgaard
Tlf. 97 19 40 53

Støtteforeningen for Kibæk Møllelaug
Kaj Thomsen
kajthomsen6933@gmail.com
Tlf. 26 15 30 29

Socialdemokratiet
Herning Syd
Vinnie Borbjerg
Tlf. 51 35 50 82

Venstre
Assing/Kibæk Venstrevælgerforening
Torben Skovsgaard
Tlf. 20 28 12 90

Ældre Sagen Aaskov
Jeanette Fauerbye
jsfauerbye@gmail.com
Tlf. 22 16 26 96

Aaskov Golfklub
Kristian Hansen
formand@aaskov-golfklub.dk
Tlf. 25 21 19 85

Aaskov Havekreds
Lene Vilhelmsen
havekredsen-aaskov@hotmail.com
Tlf. 21 74 83 75

Aaskov MC Venner
Ejler Stenberg
kastenberg@os.dk
Tlf. 97 19 18 63

Aaskov Rideklub
Bitten Römhild
aaskovrideklub@gmail.com
Tlf. 21 63 48 71

Aaskov Y’s Men’s Club
Vagn Andersen
vagneandersen48@gmail.com
Tlf 22 78 67 64

Aaskov 4H
Mona Jensen
jensenmik@gmail.com
Tlf. 29 45 21 10

Er I en forening eller klub i Kibæk som ikke er nævnt, er I velkommne til at sende foreningens oplysninger til: mail@kibæk.com

Hvis I også ønsker at få en underside tilknyttet og arrangementer på Kibæks infoskærme, så læs HER